KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824557
*
nr 1382 4557
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:07:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 13:15:52
1
100 kr
27/2 20:54:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Prins
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Läs mer om Hans Prins
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans prins olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Hans Prins
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Läs mer om Hans Prins
nr 1382 4557
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 13:15:52 | 1 | 100 kr |
27/2 20:54:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Prins
Hans Prins, svensk mÃ¥lare och tecknare född utanför Leksand 1908.Läs mer om Hans Prins
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans prins olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49